Sertifikalarımız

OEKO-TEX

STANDARD 100, hammadde, ara ürün ve nihai tekstil ürünleri üretiminin her kademesinde ve aksesuarlar için dünya çapında standartlaştırılmış, bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir. Sadece zararlı maddelere karşı test edilmiş nihai ürünler STANDARD 100 etiketi ile piyasada satışa sunulabilir. Sertifika, B2B alanında talep edilen teslimat koşullarının sağlanması için bir kanıt işlevi görür. STANDARD 100 uyarınca zararlı madde testleri önemli yasal düzenlemeleri, yasal olarak henüz düzenlenmemiş olsa da sağlık açısından riskli çok sayıda kimyasalı ve ayrıca sağlık hizmetleri ile ilgili farklı parametreleri dikkate alır.

 


 

GOTS - Global Organic Textile Standard

Bu standartın amacı, ham maddenin hasatından, çevresel ve sosyal duyarlılığa dayalığı üretim ve son tüketiciye güvence verebilecek bir etkitleme yapılmasına kadar tekstil ürünlerinin organik durumunu garanti altına alan gereksinimleri Bielemeier GOTS, en az %70 organik doğal materyal içeren ürünler için kullanılır. İşleme sürecinden başlayarak en son firmadan firmaya ticaretin son satıcısına kadar bütün üretim aşamaları sertifikalandırılmalıdır.

     

 

OCS-Organic Blended Content Standart

OCS, nihai ürünün doğru miktarda organik yetiştirilmiş madde içerip içermediğine ilişkin bir üçüncü taraf doğrulamasını esas alır. OCS, ürünlerdeki organik madde içeriği iddialarının şeffaf, tutarlı ve kapsamlı bir şekilde bağımsız olarak değerlendirilmesine ve doğrulanmasına imkan verir. OCS, en az yüzde 5 sertifikalı "organik" madde içeren bir ürünün işlenmesi, üretilmesi, ambalajlanması, etiketlenmesi, ticaretinin yapılması ve dağıtılmasını kapsar. Bu standart, şirketlerin kaliteli ürün sattıklarından ve ödediklerinin karşılığını aldıklarından emin olabilmeleri için işletmeler arası bir araç olarak kullanılabilir.

 

 

BCI - Better Cotton Initiative

Uluslararası kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan BCI, dünyadaki en büyük pamuk sürdürülebilirlik programıdır. BCI üreticiden perakendeciye kadar birçok farklı paydaşın bir araya gelip, ortak hareket ederek pamuk üretiminin olumsuz çevresel ve sosyal etkilerini azaltmayı ve sektörün geleceğini daha güvenli hale getirmeyi hedefleyen çok paydaşlı, uluslararası bir insiyatiftir.

 

BSCI - Business Social Compliance Initiative

BSCI sistemi (Business Social Compliance Initiative, İşletme Sosyal Uyumluluk Girişimi), Dış Ticaret Birliği tarafından tasarlanmış özel bir sistemdir. Bu sistem tasarlanırken Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından hazırlanan iş ve işçi güvenliği standartları temel alınmıştır.Amacı tedarik zincirinde yer alan işletmelerin sosyal performanslarının sürekli olarak iyileşmesini teşvik etmektir. Bu şekilde sürdürülebilir çalışma koşullarını dünya genelinde desteklemektir.

 

Great Place to Work Sertifikası

Great Place to Work Sertifikası, olağanüstü bir çalışan deneyimine sahip organizasyonları global olarak tesciller. Sertifikasyon programı, çalışanların organizasyon içerisindeki deneyimine ve güven kültürüne ışık tutma imkanı sağlayan iki adımlı bir süreçtir. Süreç bağımsız analiz yapısı ile çalışanların geri bildirimine dayalı olarak global standartlara sahip olunduğunu gösterir, Sertifikasyon iş arayanların hangi şirketlerin gerçekten harika bir şirket kültürü sunduğunu ayırt etmelerine yardımcı olur.